Tack för alla kreativa och bra förslag på namn, styrelsen tyckte det enkla och självklara "Nisses Veranda" var det bästa förslaget.
Lite otydlig information i tävlingen gjorde att vi även fick in förslag på namn även på boendet. SIV:an är ju inarbetat sen länge men det blir allt färre som vet var namnet kommer från vilket är "Supporterklubben Ishockeyns Vänner". Dom som byggde verandan hade väldigt roligt åt skylten och frågade vem Sivan var.
Föreningen SIV finns inte längre och namnet är inte informativt i marknadsföreningen så "Logi Lunda" fungerar bättre ihop med Lundavallen, Lundahallen, Lunda Padel. Det blir också självklart för utomstående att förstå att vi har logi och lättare att hitta det på exempelvis hemsidan.
Därför beslutade vi att även passa på att byta namnet när huset får nytt utseende. Nu var det Lena som kom med bägge förslagen och därmed vinner två paket sponsrade av Ravelli. Grattis!
Styrelsen
//Staffan